RKW Ziemi Łódzkiej
logo

Spotkanie z Haliną Kępińską-Bazylewicz ps "Kora"

15.10.2016 sobota o godz 15:00 - sala na plebanii parafii pw. św. Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim

Związek Strzelecki Rzeczypospolitej oraz Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy zapraszają na spotkanie autorskie z panią ppłk dr Haliną Kępińską-Bazylewicz "Korą" i promocję jej książki pt. "Byłam łączniczką Armii Krajowej" (jest to drugie wydanie poszerzone o wspomnienia z lat dziecięcych), jak również z panem Pawłem Resingiem, dziennikarzem z Piotrkowa Trybunalskiego, specjalistą od demaskowania agentów UB, SB czy MOW w szeregach organizacji kombatanckich.

Spotkanie odbędzie 15 października 2016 r. o godz. 15.00 w sali domu parafialnego, na ul. Wojska Polskiego 3 w Aleksandrowie Łódzkim.

Halina Kępińska-Bazylewicz "Kora" - ppłk doktor nauk medycznych, Honorowa Obywatelka Piotrkowa, wieloletni wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Piotrków. W latach okupacji niemieckiej była łączniczką Kierownictwa Dywersji (Kedyw) w Piotrkowie i 25 pp AK. W maju 1944 r. "Kora" została aresztowana przez gestapo w Piotrkowie i po pierwszym bardzo ciężkim przesłuchaniu przewieziona do znanego z okrucieństwa gestapo w Radomiu. Posiada liczne odznaczenia, m.in.: Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Walecznych i wiele innych.

Treścią książki są wspomnienia pisane na podstawie zapisków robionych w latach wojny i zaraz po jej zakończeniu. Osobny rozdział to wspomnienia lat dziecięcych, które miały ogromny wpływ na kształtowanie postawy patriotycznej i charakteru autorki.

Podczas i po spotkaniu będzie można zakupić oraz podpisać książki obydwojga zaproszonych gości, jak również liczne pozycje patriotyczne, historyczne i polityczne.

Serdecznie zapraszamy.

Powiat - Gmina: 
Aleksandrów Łódzki